pl
en
Aktualności

2016-04-20

Grupa Stoczni Gdańsk uczy i zatrudnia

W środę 20 kwietnia br. na terenie Grupy Stoczni Gdańsk (GSG) rozpoczął się wspólny projekt szkoleniowy spółki GSG Towers, wchodzącej w skład Grupy Stoczni Gdańsk, oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. W ramach dwumiesięcznego projektu przygotowującego do wykonywania zawodu operatora urządzeń spawalniczych na linii produkcyjnej wież elektrowni wiatrowej uczestniczy 7 kobiet. Projekt otwiera cykl szkoleń zawodowych dla osób chcących zdobyć kwalifikacje zawodowe poszukiwane w przemyśle stoczniowym.

Projekt przeprowadzi Akademia Rozwoju, spółka należąca do Grupy Stoczni Gdańsk, której głównym celem jest profesjonalne przygotowanie zawodowe stoczniowców. Absolwenci kursów Akademii Rozwoju zdobywają intersujący, pożądany przez pracodawców zawód, gwarantujący stabilną pracę. Przykładowo, wszystkie uczestniczki rozpoczynającego się szkolenia, po jego pozytywnym ukończeniu, mają zagwarantowane zatrudnienie w spółce GSG Towers. W ramach projektu organizowanego z gdańskim PUPem kobiety zdobędą zawód spawacza-operatora słupowysięgnika.

- Zgodnie z planem uczestniczki projektu wykonywać będą pracę polegającą na nowoczesnym spajaniu ze sobą pojedynczych elementów konstrukcji stalowych (tzw. zwijek) przy pomocy głowicy spawalniczej zainstalowanej na ramieniu słupowysięgnika o max. wysokości roboczej 9 metrów - mówi Tomasz Steinborn, kierownik szkolenia zawodowego, GSG Akademia Rozwoju. - Połączone w ten sposób elementy stworzą kilkudziesięciometrowe sekcje, z których później zmontowane zostaną kompletne wieże wiatrowe będące obecnie flagowym produktem GSG.

GSG Towers jest światowym liderem w dziedzinie produkcji wież dla elektrowni wiatrowych. W spółce trwa obecnie, zakrojony na szeroką skalę, proces inwestycyjny, który unowocześni produkcję konstrukcji stalowych. Firma m.in. podniesie moce produkcyjne z możliwości wytwarzania 16 do 28 kompletnych wież miesięcznie. Tak znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych wiąże się bezpośrednio z potrzebą zatrudniania nowych pracowników. Dlatego kurs objęty został przez spółkę GSG Towers gwarancją przyjęcia do pracy w Grupie Stoczni Gdańsk.

Działająca od 2015 roku Akademia Rozwoju kontynuuje tradycję Grupy Szkoleniowej Stoczni Gdańsk, wieloletniego lidera w kształceniu spawaczy różnych specjalności na terenie Pomorza, a przede wszystkim wyznacza nowe trendy w rozwoju sektora konstrukcyjno-stoczniowego. Uczestnicy kursów Akademii mają otwartą drogę do pracy w spółkach produkcyjnych GSG. Akademia zapewnia również wszystkim pracownikom stałe podnoszenie kwalifikacji umożliwiające rozwój zawodowy, a tym samym lepsze warunki pracy. Akademia stawia sobie za cel popularyzację nauki przez całe życie. Wspiera kariery pracowników poprzez zapewnienie wysokiej jakości kształcenia, dostosowanego do potrzeb, zarówno zainteresowanych, jak i dynamicznie zmieniającego się rynku. Obecny projekt z PUP pokazuje, że Akademia widzi perspektywy rozwoju karier kobiet w sektorze konstrukcji stalowych i stara się aktywnie je do niego włączać. GSG Akademia Rozwoju jest zlokalizowana bezpośrednio przy głównej hali produkcyjnej, dzięki czemu wyróżnia się szybkim dostępem do bogatego wyposażenia i profesjonalnej kadry inżynieryjno-technicznej GSG. 


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację jego polityki prywatności.