pl
en
Aktualności

2016-03-23

Stocznia Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o. pracodawcami przyjaznymi gdańskiej szkole zawodowej

Spółki należące do Gdańsk Shipyard Group zostały uhonorowane nominacją do tytułu „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”. Wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 9 marca w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku. Pamiątkowy dyplom złożył na ręce Prezesa GSG Akademii Rozwoju - Macieja Mierzwińskiego Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

Celem konkursu jest promowanie kształcenia zawodowego, wzmocnienie współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołami zawodowymi oraz ukierunkowanie kształcenia zawodowego na innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, a także działanie na rzecz spójności kompetencji absolwentów z oczekiwaniami pracodawców - powiedział Piotr Kowalczuk, Z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej. 

Do tegorocznej edycji konkursu wytypowane zostały trzydzieści trzy przedsiębiorstwa. Nominacje do tytułu „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej” zgłaszano w kategoriach odpowiadających profilom działalności firm: administracyjno-usługowy, budowlany, elektryczno-elektroniczny, mechaniczny i górniczo-hutniczy, rolniczo-leśny z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomiczny, medyczno-społeczny oraz artystyczny.

Obecność w tym zaszczytnym gronie jest dla nas wielkim wyróżnieniem oraz poważnym sygnałem, że nasze działania mają sens i, co najważniejsze, przynoszą wymierne rezultaty. Wsparcie rozwoju kompetencji uczniów szkół zawodowych było, jest i będzie znaczącym elementem naszej działalności. Jestem pewien, że dzisiejsze inwestycje w młodzież przyniosą wymierne korzyści w długofalowej perspektywie rozwoju Gdańsk Shipyard Group.  – skomentował nominację Prezes Zarządu Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers sp. z o.o. – Jarosław Łasiński.


Galeria zdjęć

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację jego polityki prywatności.